Golvvas, flintgods, troligen Sverige, 1900-talets början, Art Nouveau.

Med dekor av orm och drake. Turkosgrön glasyr. Märkt DM AES. Höjd 56 cm.

Smärre skador, nagg och sprickor.

Utropspris
2 500 SEK
Auktionen är avslutad.