Skål med lock, silver, Indien 1800-tal.

Skål uppburen av elefanter på tripod, lock med elefantformad knopp. Riklig ciselerad dekor av bladverk med blommor. Graverat släktvapen i sköld.
Diameter 15 cm, mynningen 12,5 cm. Totalhöjd 17 cm. Vikt 872 g.
Finska kontrollstämplar.

Bucklor längs lockets kant och en smärre i foten. Graverade initialer på bottnen.

Klubbat pris
1 000
E
U
R
11 190
S
E
K
1 057
USD
Utropspris
700 - 900 EUR
Auktionen är avslutad.
Acceptpriset är uppnått
Budhistorik (31 bud)
6
29 maj 19:45
1 000 EUR
5
A
29 maj 19:45
980 EUR
5
29 maj 19:45
970 EUR
6
A
29 maj 19:45
950 EUR
5
29 maj 19:45
950 EUR
6
29 maj 19:44
920 EUR
5
A
29 maj 19:44
900 EUR
6
29 maj 19:44
900 EUR
5
29 maj 19:44
870 EUR
6
A
29 maj 19:44
850 EUR
5
29 maj 19:44
840 EUR
6
A
29 maj 19:43
820 EUR
5
29 maj 19:43
800 EUR
6
29 maj 19:43
760 EUR
5
29 maj 19:42
740 EUR
6
A
29 maj 19:42
720 EUR
5
29 maj 19:42
700 EUR
6
29 maj 19:42
680 EUR
5
29 maj 19:41
660 EUR
6
29 maj 19:39
640 EUR
5
27 maj 10:01
620 EUR
4
A
27 maj 10:00
600 EUR
5
27 maj 10:00
600 EUR
4
A
27 maj 10:00
570 EUR
5
27 maj 10:00
550 EUR
4
A
27 maj 10:00
520 EUR
5
27 maj 10:00
500 EUR
4
22 maj 11:20
450 EUR
3
21 maj 11:08
240 EUR
2
20 maj 19:21
220 EUR
1
18 maj 20:54
200 EUR
Alla tider är i CEST
Vad kostar transporten?

Paketering och försäkring

Alla objekt som skickas från Bukowskis är fullt försäkrade och omsorgsfullt packade för att skydda ditt unika föremål.

Hur bokar jag transport?

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

När levereras varan?

Din order kommer att iordningställas inom 2-5 dagar efter att transporten är bokad. Du kommer att få ett meddelande per mail, telefon eller sms när ditt objekt är på väg. Observera att leveransadress vid eventuell hemtransport måste vara densamma som du angett som din fakturaadress vid betalning med Klarna.

Kontakt
Nan Munsterhielm-Jarjis
Helsingfors
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Kundservice

Sverige
Telefontid: måndag – fredag 9–13
+46 8-614 08 00

Finland
+358-9-668 91 10

Kundservice